Referencje

PODZIĘKOWANIE

Chciałbym złożyć serdeczne podziękowanie Fundacji dla RODAKA za pomoc Polakom ze wschodu w szczególności Kazachstanu. Za otwarcie przedszkola w Kazachstanie, gdzie dzieci mogą się uczyć języka polskiego i kultury polskiej. Za wysyłane książek dla Rodaka oraz za świąteczne kartki wysyłane dla Polaków mieszkających poza granicami Polski. Również chciałbym bardzo podziękować za wspieranie studentów ze wschodu w Polsce. Za organizację majówki, wakacji, Bożego Narodzenia, Balu i weekendów dla Rodaka, za interesujące warsztaty na których nauczyliśmy sporo przydatnych rzeczy. Za przeprowadzone lekcji o historii Zesłania Polaków na Syberię dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Również chciałbym bardzo podziękować Pani prezes Fundacji dla Rodaka Joannie Wilk-Yaridiz za to, że poświęciła prawie całe swoje życie dla fundacji. Dziękuję za organizację programu stypendialnego oraz za wszystkie wydarzenie i działalności w Fundacji dla RODAKA

Z wyrazami szacunku
Vitaliy Korzhenevskiy


Nazywam się Valeriya Shimkova. Pochodzę z północnej części
Kazachstanu. Jestem studentką 3 roku Ekonomii. Od 2018 roku jestem
członkiem Fundacji dla Rodaka.
Dla mnie Fundacja dla Rodaka to przede wszystkim otwarci i gotowi do
pomocy ludzie. Po raz pierwszy poznałam niektórych wolontariuszy i
Panią Prezes na weekendzie dla Rodaka, i od tamtego czasu uważam, że
zdecydowałam się na jeden z najlepszych wyjazdów. Dzięki Fundacji
mam dużo przyjaciół z różnych krajów, z którymi najczęściej
spotykamy się na organizowanych weekendowych wyjazdach dla młodzieży.
Fundacja powstała niedawno, ale ma za sobą już dużo akcji i ciągle
powstają nowe pomysły do działania. Jak małe akcje, na przykład
książka dla Rodaka albo kartka dla Rodaka, również i duże –
stypendium dla Rodaka lub wakacje dla Rodaka.
Mając pochodzenie polskie, miałam do czynienia z różnego rodzaju
pytaniami, w tym – „Dlaczego jednak urodziłam się w Kazachstanie?” .
Moim zdaniem, nailepiej na to pytanie mozna znaleźć odpowiedź w
Lekcji dla Rodaka, jaką też miałam przyjemność niejednokrotnie
prowadzic dzięki Fundacji.
Jestem bardzo zadowolona, że jestem częścią tej rodziny, którą
znaleźliśmy na swojej ojczystej ziemi.


Szanowna Pani Joanno,

jedynie dzięki Pani działaniom udało mi się podciągnąć język angielski do poziomu niezbędnego dla kontynuacji studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Pragnę podziękować z całego serca wszystkim, którzy zaangażowali się w udzieleniu Stypendiów dla Rodaka. Niewiele osób zachowałoby się tak jak Pani.

Dziękuję jeszcze raz za ogromną wrażliwość i otwartość na potrzeby Polaków z Kazachstanu.
Ofiarowana pomoc jest dowodem serdeczności, współczucia oraz solidarności ludzkiej.
Czuję się zobowiązana do pomocy na rzecz Polaków oraz Fundacji dla Rodaka.

Życzę Pani wytrwałości, zapału i energii do dalszej pracy, tak
bardzo potrzebnej naszym Rodakom. Niech kolejne lata obfitują w
realizacje nowych celów i ciekawych projektów.

Pozdrawiam serdecznie
Guzowska Margarita


Za każdym  kiedy słyszę, że jest organizowany kolejny projekt dla Rodaka, czuję się bardzo szczęśliwy. Dlaczego?

Każda edycja Wakacji dla Rodaka, każda Kartka dla Rodaka i mnóstwo innych projektów daje świadomość tego, że wiele Polaków zna historię Polski i pamięta o swoich zza wschodu, że część ich braci i sióstr, dziadków i babć została wysłana na absolutnie niewiadome im tereny, wyrzucona z Ojczyzny, że teraz tam mieszkają.

Również jestem wdzięczny za to, że liczna moich przyjaciół, znajomych i kolegów znacznie się powiększyła. I to było możliwe dzięki Weekendom dla Rodaka, październikówką, majówką… Zawsze mówię, że dzięki Fundacji mamy teraz znajomych z każdego miasta w Polsce.

Jestem bardzo wdzięczny za wszelkie starania, za wszelkiego rodzaju pomoc , oddzielnie za Stypendium od Fundacji Orlen-Dar Serca, jest to bardzo wielkie i znaczne wsparcie dla nas. Również jestem wdzięczny za to, że Nasza Fundacja dalej się rozwija, że pojawiają się nowe interesujące projekty, programy, aby powiększyć wśród Polaków znajomość historii Rodaków ze Wschodu.

Każda nowa Lekcja dla Rodaka, przeprowadzona przez naszych studentów, w moim przypadku każdy sprzedany rower z naklejką Fundacji dla Rodaka przybliża nas o jeden krok do tego, zeny każdy wiedział o tym, ze gdzieś za granicą są osoby, które chcą wrócić do Ojczyzny, które potrzebują pomocy moralnej lub materialnej, żeby załatwić swoje sprawy życiowe, tym bardziej w dzisiejszych czasach. Jestem bardzo wdzięczny za to, ze dzięki Fundacji dla Rodaka widzę tę pomoc i też staram się pomagać Rodakom ze Wschodu.

Sergiusz Klimuszyn


SzanownaFundacja dla Rodaka

My, Ecaterina Dudoglo i Oleksii Krusir, serdecznie dziękujemy Państwu, że jesteśmy członkowie Fundacji. Chcielibyśmy wyrazić naszą szczerą wdzięczność za wniesiony wkład Fundacji w pomoc w dziale repatriacji Polaków z Kazachstanu i innych krajów dawnego Związku Radzieckiego. Dzięki waszej działalności cel Fundacji wzbudził ogromne zainteresowanie wśród młodzieży, która została najlepiej poinformowana historię kraju i polskiej ludności. Fundacja dla Rodaka stworzyła komfortowe warunki dla uczestników Fundacji, organizując finansowa i psychologiczną pomoc osobom powracającym z Kazachstanu do Polski. Dziękujemy za wysoki profesjonalizm, ciężką pracę i celowość. Dziękujemy za fajną atmosferę panującą na październikówce i wrześniówce. Dzięki Fundacji poznałam dużo różnych ludzi, z którymi łączy nas jeden cel. Liczymy na dalszą współpracę i wzajemne zrozumienie. Państwa dbałość o losy ludzi, mądrość, profesjonalizm i cierpliwość zasługują na głęboki szacunek i podziw! Życzymy sukcesów zawodowych i dynamicznego rozwoju.

Pozdrawiam

Ecaterina Dudoglo


Szanowni Państwo

W tak trudnym dla nas czasie pandemii chcę z całego serca złożyć podziękowania Prezesowi i Zarządu Fundacji Dla Rodaka oraz innym osobom współpracującym za pomoc i wsparcie stypendystów oraz za zaangażowaną działalność mającą na celu zachowanie więzi z Polonia z całego świata. Działanie Fundacji przyniosło wiele radości dla naszych stypendystów oraz rodaków. Pomoc z Państwa strony jest dla nas wyjątkowa, cieszę się , że mam możliwość uczestniczenia w takich gestach świadczących o wielkim i otwartym sercu.

Z poważaniem Ruslan Verbitskiy


Nazywam się Yelena Mak. Jestem z Kazachstanu. Mam 20 lat. Studiuję
zarządzanie na III roku na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Od 3 lat jestem stypendystką i członkiem Fundacji Dla Rodaka. Ludzie, którzy poświęcają swój czas i pracują dla Fundacji – są świetni.
Pierwszy raz spotkałam się z Panią Prezes-Joanną Wilk-Yaridiz na
pierwszych wakacjach dla Rodaka w 2017 roku. Zostały najlepsze
wspomnienia: dużo ciekawych zajęć z języka polskiego i z  historii
Polski, warsztaty teatralne, wycieczki  i najważniejsze- znaleźliśmy
nowych przyjaciół z Olsztyna i z całej Polski. Teraz jak już jestem
studentką, Pani Joanna organizuje weekendy dla studentów z
Kazachstanu,Ukrainy, Białorusi i Mołdawii (zazwyczaj w październiku i
na początku maja, kiedy każdy student ma czas, wolny od nauki).
Cieszę się, że w takiej miejscowości jak Nowe Kawkowo możemy
wszyscy się spotkać i miło spędzić czas razem.
     Od dwóch lat Fundacja dla Rodaka współpracuje z Fundacją Orlen
Dar Serca. Dzięki tym ludziom, którzy mają wielkie serce, otrzymuję
stypendium, który pozwala mi się rozwijać w różnych kierunkach i
utrzymywać się na studiach w Polsce. Pani Joanna miała świetny
pomysł na akcję- „Lekcja dla Rodaka”. Dzięki tej lekcji, mogę
opowiadać o swojej historii, wytłumaczyć, jak moja rodzina się
znalazła w Kazachstanie.
       Chciałabym wszystkim podziękować z całego serca, którzy nas
wspierają. A szczególnie, Pani Prezes-Joannie Wilk-Yaridiz, która
założyła tę Fundację i daje wszystko, co w jej siłach dla nas.


Wyrażam wielkie dzięki Fundacji dla Rodaka za ogrom pracy oraz wsparcie rodaków z wschodu.
Jestem członkiem Fundacji od 2 lat, nazywam się Andrzej Iliński, jestem studentem studiów magisterskich Uniwersytetu Śląskiego. Udział w fundacji daje mi pozytywne emocje dzięki spotkaniom organizowanym przez Fundację. Każda pomóc którą otrzymałem od Fundacji jest bardzo
ważna. Dzięki materialnemu wsparciu mogę jeszcze bardziej się rozwijać i osiągać swoje cele. W podziękowaniu za wsparcie mogę z przyjemnością uczestniczyć w różnych akcjach organizowanych przez Fundację pomagać oraz wspierać innych. Bardzo podobają mi się spotkania majowe oraz październikowe studentów z różnych krajów, którzy studiują w Polsce. Cieszę się ze jestem członkiem Fundacji dla Rodaka.


Dzień dobry. Nazywam się Eugeniusz Komerist. Od trzech lat mieszkam w Polsce. Jestem uczestnikiem Fundacji dla Rodaka od pierwszego dnia mojego przyjazdu do Polski.
Dzięki Fundacji dla Rodaka nauczyłem się rozmawiać w języku polskim,
poczułem się w rodzinnym domu będąc daleko od swojej rodziny. Fundacja pokazała mi, iż w tym kraju jest moje właściwe miejsce. Tu chcę mieszkać, pracować i zostać na zawsze.
Dziękuję Fundacji dla Rodaka za przyjaźń, rodzinną miłość, zaproszenia na święta, codzienną troskę o moim życiu i zdrowiu. Za pomoc jak moralną tak i materialną.
Bardzo dziękuję Fundacji dla Rodaka za pomoc finansową podczas roku
przygotowawczego oraz studiów magisterskich.
Wsparcie finansowe Fundacji dla Rodaka pomogło mi kupić materiały dla studiów, dzięki którym mogłem porządnie się wykształcić, na które nie mogłem sobie pozwolić, zwiedzieć Polskę i nawet pomóc swojej rodzinie w Kazachstanie. Dzięki Stypendium zobaczyłem jak piękny jest kraj moich przodków, kraj, z którego ich wywieźli, zabierając im dom i ojczyznę.
Nie jestem w stanie opisać słowami moją wdzięczność Fundacji dla Rodaka za wszystko co zrobiła w moim życiu, za pomoc, za znalezienie moich przyjaciół i drugiej rodziny z której nie mam zamiaru odchodzić.

Eugeniusz Komerist


Nazywam się Kristina Mak, mam 22 lata. Pochodzę z Kazachstanu, w Fundacji dla Rodaka jestem od 2017 roku. Przez 2 lata byłam stypendystką i brałam aktywny udział w życiu Fundacji. Fundacja dała mi nie tylko wsparcie materialne, ale również i mentalne. Dzięki Fundacji dla Rodaka mam możliwość spotykać się ze znajomymi z Kazachstanu oraz poznawać nowych ludzi z innych krajów na weekendach dla
Rodaka. Prowadząc Lekcje dla Rodaka w szkołach, które zapoczątkowała Fundacja, czuję się współodpowiedzialna za edukację dzieci w temacie deportacji Polaków do Kazachstanu. Dzięki tej akcji mogę dzielić się z młodym pokoleniem historią swojej rodziny, która została wysłana do Kazachstanu oraz opowiedzieć im dlaczego jestem Polką pomimo tego że urodziłam się w Kazachstanie.
Fundacja dla Rodaka nie jest tylko organizacją, lecz Fundacja – to ludzi otwartego serca, którzy chcą bezinteresownie pomagać Polakom ze wschodu, którzy potrzebują pomocy. Jestem bardzo wdzięczna Fundacji za każdą pomoc. Już nie jestem stypendystką Fundacji, ale cieszę się że dalej mogę być częscią tej rodziny – pomagać i wspierać nowych członków Fundacji. Dokonano już wiele, lecz jestem pewna że to dopiero początek działalności Fundacji. Wszystko zależy od nas! Dalej więcej!


Nazywam się Yelizaveta Natochina.
Jestem studentką 4 roku kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Przez dwa lata Fundacja wspiera mnie na Studiach. Jestem niezmiernie szczęśliwa. Dzięki Fundacji mogę korzystać z nowoczesnych książek i czasopism. Cieszę się ze mogę liczyć na wsparcie w ważnych dla mnie chwilach. Pomoc finansowa ma dla mnie duże znaczenie. Ale
najbardziej mnie się cieszę to, ze czujemy się w Polsce jak w domu.
Dzięki Fundacji mamy wielu nowych znajomych.
Dziekujemy 


Mam na imię Maryna Perakhod. Jestem z Białorusi, mam 19 lat. Jestem
studentką 2 roku Psychologii na UŁ. Jestem członkiem Fundacji dla
Rodaka i jestem z tego dumna.
Od niedawna jestem członkiem tej organizacji i już mogę powiedzieć, że
atmosfera jest fascynująca, otaczające ludzi są mili i życzliwi. Chciałabym podziękować za możliwość bycia częścią Fundacji i uczestniczyć w jej życiu. Fundacja dla Rodaka – organizacja, która pokazuje, że w dzisiejszych czasach są jeszcze dobrzy ludzi. Dzięki fundacji mogę prowadzić lekcje i opowiadać o historii Polaków na przykładzie swojej rodziny. Jestem wdzięczna za to, że poznałam dużo fajnych osób. Mam wrażenie, że znalazłam swoją drugą rodzinę. Być świadkiem istnienia osób, których łączy jeden cel, jest najwspanialszą rzeczą. Sama świadomość należenia do tego grona miłości czynni ze mnie dumnego człowieka.
Także chciałabym podziękować za wsparcie finansowe, za możliwość,
która pozwala na rozwój osobisty. Dziękuję Fundacji dla Rodaka za
Stypendium dla Rodaka, finansowany przez Fundację ORLEN.
Pragnę podziękować z całego serca wolontariuszom Fundacji i wszystkim osobom, które się angażują w działalność Fundacji za udzieloną pomóc i wsparcie.


Fundacja dla Rodaka to naprawdę bardzo dobra inicjatywa.
W fundacji mamy za zadanie bardzo poważną sprawę: informować Polaków o tym, że są takie same Polacy i po za Polską. Przez stypendystów Fundacji są zorganizowane lekcję dla Rodaka, które mają na celu edukować dzieci i młodzież na temat boleśniej historii naszych przodków wysłanych do Kazachstanu, Syberii oraz kresów. Jak dla mnie, to super, bo niestety nie zawsze ludzie to rozumieją i nie chcą uważać przodków wysłańców za Polaków. Moim zdaniem to też ma mocny wpływ na poczucie patriotyzmu i tożsamości narodowej polskiej młodzieży.

Wbrew pozorom w fundacji fajnie się bawimy! W naszej ekipie stypendystów panuję bardzo fajna atmosfera. Fundacja dała mi wiele miłych przyjemnych chwil oraz dobrych przyjaciół. Spotykamy się w październiku na październikówce tak samo mieliśmy Bal dla Rodaka. Świetnie spędzamy czas w towarzystwie członków fundacji. Niestety w tym roku się nie widzieliśmy w maju i październiku z powodu pandemii, ale na naszej stronie na FB zostało zorganizowano wiele wyzwań i ciekawych challengow. Więc nasza komunikacja została przeniesiona do formatu online.

Korzystając z okazji chciałbym bardzo podziękować fundacji za pomoc materialną, bo z powodu pandemii nie miałem nawet gdzie mieszkać i tę pieniądze bardzo mi pomogli.

Po drugie chciałbym podziękować za to, że mogę być pewny, że w Polsce są ludzie do których zawsze mogę zwrócić się z lubego powodu. Dzięki temu czuję się w Polsce jako ryba w wodzie, mimo tego że urodziłem się na Białorusi. Jestem również bardzo wdzięczny fundacji za solidarność w dzisiejszej trudnej sytuacji. Dzięki temu rozumiem jak mocno są podobne te kraje i narody. Przecież na Białorusi mieszka prawie 300 tysięcy Polaków i dzięki fundacji kolejny raz przekonałem się jak mocno jestem dumny ze swojego polskiego pochodzenia!

Fundacja dla Rodaka to jest miejsce w którym wspominając o historii naszych przodków i przekazując to do innych tworzymy nową wspólną historię. Bardzo się cieszę że jestem częścią takiej niesamowicie ważnej Fundacji❤


Szanowni Państwo,

ja Tatyana Goiko i mój brat Andrzej Goiko, chcielibyśmy z całego
serca podziękować Państwu za pomoc i wsparcie, które przez cały
czas nam udzielacie. Jesteśmi członkami fundacji od 2019 roku.
Wchoząc do tej fundacji wiedzieliśmy tylko, że  opiera się ona na
opiekuńczych, sympatycznych ludziach, którzy nie są w stanie
przejść, zawsze gotowi do pomocy i wsparcia. Nasze oczekiwania
przerosły samych siebie. Poczulliśmy się jak w domu. Poznaliśmy się
z duża ilością miłych osób, z którymi mamy kontakt przez cały
czas oraz możemy się zwracać do nich oczekując na pomoc.
Rzeczywiście, dla nas jest to bardzo cenne. Szczególnie chcieibyśmy
podziękować za pomoc w tak trudnych czasach pandemii. Pomóc z
Państwa strony jest wyjątkowa. Spotkania organizowane przez fundację
naprawdę są ważne dla nas, bo są uzupełnione radosną atmosferą,
miłością i przyjaciółmi. Dziękujemy za zaufanie i opiekę! Bardzo
się cieszymy, że mamy taką możliwośc być członkami Fundacji dla
Rodaka.

Łączymy wyrazy szacunku,

Tatyana i Andrzej Goiko


Dzień dobry.

Nazywam się Taisia Rimari. Mam 21 lat, studiuję Analitykę Chemiczną w Łodzi. Urodziłam się w Mołdawii, ale mam polskie korzenia. W Polsce jestem już czwarty rok. Jestem jedną z podopiecznych i wolontariuszy Fundacji dla Rodaka. Rozpowszechniam tematy, którymi zajmuje się nasza Fundacja.

Na pierwszym roku studiów poznałam świetnych ludzi Fundacji dla Rodaka, naszych wolontariuszy, naszą pani prezes.

W tej chwili, w chwili, kiedy dołączyłam się do gronu Fundacji, poczułam rodzinne ciepło i troskę – znalazłam tu swoją rodzinę i przyjaciół. Tak dużo osób działa na rzecz studentom i w ogóle wszystkim osobom polskiego pochodzenia urodzonych z różnych powodów poza Polską.

Dziękuję za wszystko. Nieustannie dziękuję za cierpliwość, za polskość którą z troską nam przekazywano, za obecność w trudnych chwilach.

Dziękuję za możliwość nauczania się historii losów Polaków, za nauczanie się swojej własnej historii rodzinny, za możliwość przekazywania tej cennej informacji dzieciom, polskiej młodzieży, studentami w szkołach, a czasami i w przedszkolach, na Uniwersytecie. Bywa i tak że nawet na ulicy, albo znajomym opowiadasz o sobie, o zesłaniach i wysyłkach, o kresach.

Dziękuję za pełne zrozumienie słowa Rodak, Ojczyzna, Dom, Polska.

Dziękuję za różne atrakcje podczas różnorakich Weekendach dla Rodaka, Majówkach dla Rodaka, Wakacjach dla Rodaka. Dziękuję za wszystkich i wszystkim, kto bierze udział w pomocy organizowania tych spotkań, za ciepło przekazywane podczas tych spotkań, za słowa dobroci, za pieśni u ogniska, za nowe znajomości, za zwykły uśmiech, tak ważny i tak cenny dla nas. Dziękuję za rozmowy i za szczerość. Mam nadzieję, że przynajmniej trochę oddajemy z powrotem, że chociaż trochę mogę się odwdzięczyć.

Także nie mogę nie wspomnieć o pomocy Studentom dla Rodaka, którzy stali Stypendystami dla Rodaka. Dziękuję za finansową pomóc, która jest niezbędna dla nas, dla mnie, aby móc się rozwijać, aby móc postrzegać coś nowego, aby móc podejmować nowe wyzwania i spełniać swoje marzenia, aby móc pomagać rodzicom. Ten Stypendium dla Rodaka od naszej fundacji, jest finansowany przez fundację ORLEN. Bardzo dziękuję wszystkim, kto zaangażowany w tej akcji i w pomocy dla nas.

Dziękuję za wszystko. Z dumą mówię, że jestem częścią tego wspaniałego grona, częścią Fundacji dla Rodaka. Młoda, ale tak potężna! Jeszcze raz wszystkim DZIĘKUJĘ!


Dzień dobry. Nazywam się Marzena Dzemidovich, mam 20 lat i obecnie studiuję analitykę chemiczną w Łodzi. Od trzech lat jestem podopieczną Fundacji dla rodaka. Fundacja dla rodaka – to więcej niż po prostu organizacja, to drugi dom, to rodzina. Dzięki fundacji poznałam wile wspaniałych ludzi, który maja w sobie mnóstwo dobra i chcą się tym dzielić z innymi. Dzięki fundacji pogłębiłam wiedzę o swojej rodzinie, o zsyłkach, niemożliwości powrotu do ojczyzny. Jestem wdzięczna, że teraz podczas lekcji dla rodaka mogę dzielić się swoją historią z innymi. Dziękuję za możliwość pokazywania ludziom kim jest rodak i że nie każdy człowiek z akcentem jest cudzoziemcem. Jestem wdzięczna za możliwość wspierania rodaków, którzy są daleko od swojej ojczyzny oraz tych którzy wrócili do niej. Dziękuję za możliwość uczestniczenia w niesamowitych wydarzeniach: majówkach dla rodaka, wrześniówkach dla rodaka, wakacjach dla rodaka, wydarzeniach organizowanych przez wolontariuszy. Podczas tych wydarzeń możemy spotkać się wszyscy razem, spędzić czas w cudownej i miłej atmosferze. Również bardzo doceniam pracę wolontariuszy. Ogromnie cieszy mnie, że wciąż znajdują się ludzi którzy chcą pomagać innym. Jestem ogromnie wdzięczna również za finansowe wsparcie, dzięki któremu mogę się rozwijać w swoich wymarzonych kierunkach i realizować swoje cele i marzenia. To dla mnie wiele znaczy i nie potrafię myśleć o fundacji inaczej niż z ogromną wdzięcznością.


Dzień dobry! Nazywam się Renata Miłaszewska. Jestem stypendystą Fundacji dla Rodaka. I teraz chciałabym złożyć podziękowanie .

Szczerze mówiąc, nie umiem pisać takie teksty, ale spróbuję.

W zeszłym roku przyjechałam do Polski na studia. Wtedy nie miałam pojęcia, co mi czeka. W tamtym roku ja pierwszy raz prowadziłam lekcję w języku polskim. Tyle błędów popełniłam, nie wyrazić słowami. Ale poczułam dumę, że mogę przekazywać kawałeczek historii młodym ludziom i przeżywać te momenty wspólnie.

Nigdy w życiu nie byłam w restauracjach, na balach, szczególnie charytatywnych. Wtedy zobaczyłam jak muszą odbywać się imprezy.

Gdybym nie dowiedziałam się o Fundacji, nie zaprzyjaźniłabym się z nowymi ludźmi, nie dowiedziałabym się o miejscu Kawkowo, dokąd przyjeżdżamy na weekendy i nie nauczyłabym się tych wiedzy, które teraz mam. A jeszcze nie mówiłam o różnych grach i współpracy online podczas epidemii , które pomagały zdalnie przeżywać ten czas. Jestem szczęśliwa, że jestem stypendystą Fundacji dla Rodaka. Dziękuję bardzo!


Z prawdziwą przyjemnością, w imieniu studentów Fundacji dla Rodaka oraz własnym, chcę podziękować za angażowanie i wsparcie oraz życzliwą opiekę nad nami, rodakami. Dzięki działalności Fundacji dla Rodaka powstały liczne inicjatywy, które tworzą nowe silne więzi międzyludzkie, tak cenne dla tych, którzy przyjechali ze swoich dalekich domów do Polski. Dziękuje że jesteście wrażliwi i pamiętacie o tych repatriantach, którzy zostali zmuszeni zostawić Polskę i wyjechać do innych krajów. Dziękuję że pomagacie przybliżyć się do polskości i pielęgnować ją wszystkim tym, którym ją kiedyś odebrano. To niesamowicie ważna sprawa!
Pani Prezes i wszystkich wolontariuszy fundacji proszę o przyjęcie życzeń wielu kolejnych lat wypełnionych osiągnięciami oraz zadowolenia z wykonywanej działalności. Z wyrazami najwyższego szacunku i uznania, Studentka Fundacji dla Rodaka,
Bożena Rasilewicz

Skip to content