Przedszkole dla Rodaka


Z ogromną radością informujemy, że nasze Przedszkole dla Rodaka zostało w tym roku dofinansowane ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

Dzięki temu wsparciu działa Przedszkole i Szkoła dla Rodaka. Cały projekt nosi nazwę: Utrzymanie polskiego Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Karagandzie pn. “Szkoła dla Rodaka”. W Kazachstanie zajmuje się tym Karagandyjskie Obwodowe Stowarzyszenie Polaków Polonia na czele z p. Witalijem Chmielewskim.

Gorąco wspieramy i nieustannie zdobywamy środki na wsparcie tych działań.

Z całego serca dziękujemy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów za dotację i zastrzyk do efektywnego działania!!!

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

Publikacja wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

„Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu

Polonia i Polacy za Granicą 2022”


„Więc będę śpiewał i dążył do kresu. Ożywię ogień, jeśli jest w iskierce…” (J. Słowacki)

Niezmiernie miło nam poinformować o otwarciu w dn. 21.11.2018 r.
przez Fundację dla Rodaka i Karagandyjskie Obwodowe Stowarzyszenie Polaków „Polonia” pierwszego polskiego przedszkola w Kazachstanie w mieście Karaganda.

Po pokonaniu wielu przeciwności, po wielu latach starań przez zamieszkałą tam Polonię powstało długo oczekiwane miejsce dla naszych najmłodszych Rodaków – miejsce, w którym prawnukowie i praprawnukowie Zesłańców będą miały możliwość uczyć się języka polskiego, tradycji narodowych i kultury. Miejsce, w którym ich rodzicie i dziadkowie będą mogli się spotykać na wydarzeniach
związanych z Polską, podczas Świąt i uroczystości w celu pielęgnowania polskości.

Projekt jest współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą.

Kochani!
Zwracamy się do Was z ogromną prośbą o wsparcie na utrzymanie w kolejnym roku i dalszych tego przedszkola. Bardzo prosimy o przekazanie choćby symbolicznych kwot i pomoc. 

nr konta: 97 8838 0005 2017 0900 7771 0001
dopisek: darowizna na cele statutowe – przedszkole

Bardzo dziękujemy!!!

Skip to content